09129739195 icon phone
02186036219 icon phone

 

هر چیزی که لازم است در مورد قیچی های پیتاژ بدانید

 

انواع قیچی پیتاژ

 

قیچی های پیتاژ ( نازک کننده مو ) از رایج ترین وسایلی هستند که در آرایشگری ها و سالن ها استفاده میشوند. علت استفاده بسیار زیاد از این وسیله کاربرد بسیار مفید آن ها در از بین بردن ضخامت مو و خلاص شدن از شر آن قسمت های در هم و بر هم مو است, که در نهایت بتوان موهایی یک دست با ضخامت استاندارد داشت.

 

در فصل های گرم همانند تابستان که گرما در بین مو ها و سر جمع می شود با انجام این کار به وسیله ی این دستگاه, گرما از مو های شما بیرون می رود. این بدان معنا نیست که باید سر خود را از ته بتراشید یا موهای خود را خیلی کوتاه کنید بلکه می توانید خیلی راحت از این قیچی ها بهره ببرید تا حجم مو های خود را سبک تر بنمایید. تفاوت این نوع قیچی ها با قیچی های معمولی در لبه ی کناری آن است که به نحوی طراحی شده است که حجمی از مو را بدون آن که نیازی به کوتاه کردن آن باشد کم می کند. از این قیچی ها برای انواع مختلف مدل های مو میتوان استفاده کرد. چه مدل موهایی با طول 3 سانتی متر یا مو های بسیار بلند تر. این قیچی ها انواع مختلفی دارند که در پایین به بررسی چندی از آن ها می پردازیم.

 

 

انواع قیچی های پیتاژ

وقتی صحبت به این نوع قیچی ها ( پیتاژ ) می رسد میتوانیم بگوییم که انواع بسیار زیادی از آن ها وجود دارند که هر یک از آن ها برای کار خاصی طراحی و تولید شده اند. آرایشگر حرفه ای کسی است که بتواند از همه ی انواع این قیچی در موقعیت های مختلف, مدل مو های مختلف و در نهایت در جا های مختلف سر یک نفر استفاده کند تا بتواند بهترین اصلاح سر را برای مشتری خود به ارمغان آورد. به دست آوردن بهترین مدل مو تنها با استفاده از یکی از این قیچی ها کار ساده ای نمی باشد اما وقتی از همه ی آن ها با دقت و ظرافت استفاده بشود, آرایشگر می تواند بهترین مدل مو را برای مشتری خود به وجود آورد.

.

قیچی های ترکیب کننده و مدل دهنده 

از بهترین مدل های قیچی پیتاژ هستند به این علت که می توانند تقریبا همه ی کار ها را انجام دهند. این مدل قیچی تنها در یک کار به خصوص تخصص ندارند بلکه همه کاره هستند و بهترین انتخاب برای کسانی است که میخواهند با یک قیچی بیشترین کار ممکن را انجام دهند. از رایج ترین مدل های قیچی نیز محسوب می شوند زیرا که هم برای مدل دهی و فرم دهی و هم برای کاهش ضخامت مو استفاده می شوند. غالبا این نوع قیچی ها 25 دندانه در کنار خود دارند که به شدت با انواع مختلف مدل مو سازگار است و برای هر نوع اصلاحی مناسب است. تنها با 2 یا 3 بار حرکت این نوع قیچی پیتاژ شما می توانید 50 درصد مو ها را از میان بردارید. در آخر باید گفت این مدل قیچی برای ترکیب کردن کاهش ضخامت و فرم دهی بسیار خوب و مناسب است.

 

 

 قیچی پیتاژ مخصوص موهایی که به صورت تکه تکه ای هستند

این نوع قیچی پیتاژ بین 7 تا 15 دندانه دارد که مسلما می توان دریافت فاصله ی میان دندانه های آن از قیچی قبلی بیشتر است. با توجه به خصوصیت ساختاری این نوع قیچی می توان دریافت که بهترین قیچی برای موهای فر فری, مو هایی با ضخامت بالا و مو های در هم است که مو جای بسیار زیادی را در سر میگیرد. با یک یا دو بار حرکت قیچی, 80 درصد مو را خلوت تر میکنند. این مدل قیچی بهترین و ایده آل ترین نوع برای ایجاد جا های خالی در مو هستند( فرو رفتگی ) که در بعضی مدل مو های مطرح استفاده می شود. علاوه بر آن همان طور که در بالا گفتیم برای مو های بسیار ضخیم یا فر فری عالی است.

 

 انواع قیچی پیتاژ

 

قیچی پیتاژ برای کار های نهایی مدل مو

همان طور که از اسمش پیداست از این قیچی در انتهای کار آرایش استفاده میشود, به خصوص برای اضافه کردن جزئیات نهایی آن. چون از این مدل قیچی پیتاژ برای اضافه کردن جزئیات ریز استفاده می شود تعداد دندانه های آن زیاد تر است تا با هر حرکت قیچی حجم زیادی از مو را نازک نکنید. به علت تعداد دندانه های بیشتر, زمان بیشتری برای اصلاح به وسیله ی این قیچی طول میکشد اما در عوض سرویسی که ارایه میدهید به مراتب حرفه ای تر و بهتر است.

 

اگر در اصلاح خود از این نوع قیچی استفاده می کنید به یاد داشته باشید برای این که تغییر اساسی ای در مدل مو های فرد به وجود بیاید باید چندین بار قیچی را حرکت دهید. این مدل قیچی از بهترین نوع قیچی پیتاژ بوده زیرا که با هر حرکت قیچی حجم کمی از مو نازک می شود و پس از اصلاح کامل مو هیچ گونه حفره, حالت پله ای یا طبقه طبقه شدن را در مو حس نخواهید کرد.

 

هنگامی که دریابید کدام یک از این قیچی ها برای کدام مدل مو یا کدام کار مناسب تر است آن گاه در کار خود حرفه ای تر شده اید و به دست آوردن مدل مویی که در ذهن دارید مثل آب خوردن می شود. به یاد داشته باشید که داشتن علم آرایشگری برای شروع یا پیشرفت در این کار بسیار مهم و کلیدی است.

 

آموزش کار با قیچی پیتاژ

کار با این نوع قیچی ها در آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو به صورت کاملا حرفه ای به شما آموزش داده می شود. آموزش آرایشگری مردانه در آموزشگاه عصر مو به صورت کاملا تضمینی و بر پایه اصول روز و جهت آماده سازی شما برای ورود به بازار کار انجام می شود.

در آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو آموزش کار با قیچی پیتاژ و بررسی تفاوت های انواع قیچی پیتاژ به صورت مفصل توضیح داده خواهد شد و شما کاملا با این نوع قیچی ها آشنا خواهید شد. در پایان این دوره به شما مدرک معتبر سازمان فنی و حرفه ای با اعتبار بین المللی داده خواهد شد که امکان دریافت جواز کسب و وام خود اشتغالی را هم دارد.

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد دوره های آرایشگری مردانه

با شماره 09121384707 تماس بگیرید.

 جامع‌ترین دوره آموزش آرایشگری مردانه 

دوره جامع آرایشگری

دوره جامع آموزش آرایشگری مردانه      فقط در آموزشگاه عصر مو  

با عصر مو همیشه بروز هستید 

education

click     شبکه آموزشی رایگان!  

می‌خواهم حرفه‌ای شوم

آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران

آرایشگر حرفه ای     همین الان کلیک کنید!  

آخرین مقالات رایگان آموزشی عصر مو

آموزش آرایشگری مردانه

آموزش حرفه ای محو کردن مو

hairstyle

۹۷ مدل موی محبوب جهانی در سال ۲۰۲۰

men makeup

آموزش گریم داماد

 

   مشاهده همه مقالات  آرایشگر حرفه ای   

در عصر مو بیشتر و بهتر یاد میگیرید

 

hamayesh1

همایش های برگزار شده

certify

مدارک و تقدیرنامه ها

successful

هنرجویان موفق عصر مو

هنرجویان آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو چه می‌گویند ؟

آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای

مدارک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای

آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای

اساتید با تجربه