09129739195 icon phone
02186036219 icon phone

 

 مقالات آموزشی آموزشگاه آرایشگری عصر مو

این مقالات رایگان است و همیشه رایگان خواهد بود. امیدواریم که جهت آموزش آرایشگری مردانه به شما عزیزان کمکی کرده باشد.

۹ پیشنهاد مهم برای مراقبت از موها در فصل بهار

۹ پیشنهاد مهم برای مراقبت از موها در فصل بهار

 

۱- بگذارید بهار مراقب موهایتان باشد

بیشتر مردم جهان بسیار مشتاقانه منتظر فصل بهار هستند. هوای گرم تر، نور خورشید و فعالیت های بسیاری که می توانید آن ها را بیرون از منزل انجام دهید، همگی باعث شده که مردم بی صبرانه منتظر این تغییر باشند.

فصل بهار به اینها خلاصه نمیشود، بلکه می توان گفت که موهای شما به آب و هوای تازه بهار واکنش نشان می دهد. با به یاد داشتن نکات مراقب درست شما می توانید خاطر نشان کنید که به راحتی ظاهر شما از زمستان به بهار وارد می شود و کسی این تغییر را حس نخواهد کرد.

۲- در این فصل انتظار رشد بیشتر را داشته باشید

بسیاری از متخصصان معتقدند که با افزایش میزان نور خورشیدی که در فصل بهار به موهایتان تابیده می شود، میزان رشد موها نیز به همان میزان افزایش پیدا می کند. با توجه به این تغییر بزرگ، بسیاری از مراحل آماده سازی و مراقبت از مو برای شما تغییر خواهند کرد.

در ابتدا، اگه شما موهای خودتان را رنگ می نمایید، باید در ذهن خود داشته باشید که در ابتدای بهار ممکن است بیشتر از قبل این کار را انجام دهید تا ریشه های مویتان قابل رویت نباشند، به علت این که رشد موهایتان از سایر فصل ها بیشتر خواهد بود. به علت رشد بیشتر موهایتان در فصل بهار، شاید بهتر باشد یکبار بیشتر سراغ آرایشگر خود بروید. هر چند ممکن است تغییر در موهایتان به صورت زیاد نباشد.

۳- چیزی که میخورید تاثیر مستقیمی بر روی میزان رشد مو هایتان دارد

راه های طبیعی بسیار زیادی برای تقویت موها برای رشد بیشتر وجود دارد، یکی از آن ها اضافه کردن ویتامین های مربوط به رشد مو در رژیم غذاییتان است. با انجام این کار نه تنها سالم تر خواهید بود، بلکه موهایتان نیز رشد قابل توجهی خواهند کرد.

۴- بگذارید بهار موهایتان را خشک کند

در فصل زمستان، خارج شدن از منزل با موهای خیس، نه تنها کار بسیار خطرناکی به علت آسیب های بی شماری به موهای شما می باشد بلکه روی تصویر حرفه ای شما اثر بدی میگذارد. وقتی سر و کله ی فصل بهار پیدا میشود، شما این فرصت را میابید که به صورت طبیعی تری موهای خود را خشک نمایید.

آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو

 

اگر هم نمیتوانید موهایتان را به صورت طبیعی خشک کنید، میتوانید از سشوار برای خشک کردن بیشتر و بهتر موهایتان استفاده کنید. هرچند، خشک کردن موها با سشوار به صورت ناشیانه باعث بروز صدماتی به موها میشود، پس اینکار را درست و با دقت انجام دهید.

۵- بهار را با یک اصلاح آغاز نمایید

سرما و خشکی هوا در فصل زمستان باعث آسیب های بسیاری به موهایتان میشود، پس بهتر است با شروع فصل بهار به آرایشگاه بروید و با کوتاه کردن و تمیز کردن موهای خود، شروع بسیار خوبی را با مدل مویی جدید تجربه کنید. برای اینکار حتما لازم نیست که خیلی موهایتان را کوتاه کنید، مگر اینکه هدفتان این باشد، بلکه اصلاح کردن موهای خود برای خلاص شدن از شر نوک موها، قسمتی که بیشترین آسیب را دیده اند، باعث میشود موهایتان بسیار سرحال شوند. با اینکار موهایتان بسیار سود میبرند: ظاهرتان بهتر میشود، موها ضخیم تر و براق تر به نظر میرسند و قسمت های آسیب دیده حدف میشوند.

۶- شامپو و نرم کننده خود را عوض کنید

همانطور که در فصل زمستان لباس های متفاوتی میپوشیم و با تغییر فصل به لباس های خنک تر و سبک رو می آوریم، در فصل بهار بهتر است که شامپو و نرم کننده خود را نیز عوض کنیم. استفاده از مرطوب کننده های مو در فصل زمستان شاید لازم باشد اما استفاده از آن ها در فصل بهار ضروری نیست. ممکن است در شامپوی فعلی شما، رطوبت زیادی اضافه شده باشد که با رسیدن فصل بهار و آب و های مرطوبش، باعث شود که موهایتان رطوبت خیلی زیادی را جذب کند، پیشنهاد ما این است که موهایتان را با شامپو های معمولی بشورید تا از این اتفاق جلوگیری کنید.

نکته بعدی که در ذهن خود نگهدارید این است که پس از استفاده مکرر از شامپو های و محصولات مربوط به مو، مو های شما به این محصولات عادت کرده و دیگر تاثیر خاصی از آن ها نمی گیرند. با تغییر دادن خرید خود از این محصولات به محصولات دیگر، موهای شما استفاده بیشتری از این محصولات کرده و بهتر از قبل به نظر خواهند رسید.

۷- رنگ های طبیعی تر را در نظر بگیرید

همینطور که روز ها بلندتر می شوند. خوب است که رنگ موهایتان را در نظر بگیرید. اگر مو هایتان را رنگ میکنید، مسلما به رنگ های طبیعی تر فکر خواهید کرد. برای مدل مویتان در فصل بهار با آرایشگر خود درمیان بگذارید که از رنگ های طبیعی تر استفاده کنید آن ها با تکنیک های خاصی این کار را برایتان انجام می دهند.  با اینکار برای فصل تابستان آماده تر میشوید و هم در وقت و هم در استفاده از پول خود صرفه جویی کرده ید. این تکنیک ها به گونه ای است که با هر رنگ مویی کار میکند و مو ها را کمی روشن تر میکند، به صورتی که این اختلاف رنگ خیلی زیاد و تند نباشد.

۸- در روزهای بارانی کنترل موهای خود را به دست بگیرید.

باران های ماه آپریل (اردیبهشت) شاید باعث شوند گل ها سر از خاک دربیاورند، اما به احتمال خیلی زیاد مو هایتان را نیز خراب میکند. با داشتن یک آرایشگر خوب و آماده میتوانید کاری کنید که رطوبت به موهایتان کمتر جذب بشود تا از این قسمت منفی ماه بارانی جان سالم به در ببرید. بستن موهایتان راه دیگری است که به عدم خراب شدن موهایتان کمک بسیار خوبی میکند، همچنین استفاده کمتر از محصولات مخصوص مو که عکس العمل خوبی نسبت به رطوبت نشان نمیدهند. حتی بافتن مو ها هم از آنها در برابر  رطوبت حفاظت میکند.

آموزشگاه آرایشگری مردانه

و در نهایت اگر شانس با شما همراه نبود و موهایتان خیس و در هم شدند، به یاد داشته باشید که با شانه میتوانید آن را باز کرده برس زدن موهای خیس در فصل بهار باعث صدمه زدن به موهایتان میشود. این در حالی است که شانه نه تنها باعث صدمه به موهایتان نمیشود، موهای در هم رفته را به راحتی خارج کرده و این کار را بدون تحمل هیچ دردی انجام میدهید.

۹- با گره خوردن مو مبارزه کنید.

به خاطر داشته باشید که فقط باران های اردیبهشت باعث گره خوردن مویتان نمیشود، بلکه افزایش شدید و مستمر رطوبت در این فصل نیز باعث این اتفاق هستند. تغییر شدید این رطوبت از ماههای خشک زمستان به ماه های مرطوب بهار باعث این گره ها حتی در آفتابی ترین روزها میشود.

استفاده از محلول هایی که به گره نخوردن موها کمک میکند، پیشنهادیست که ما برای شما داریم. فقط کافی است این محلول را روی موهای مرطوبتان بگذارید و دیگر نگران نخواهید بود.

برای جلوگیری از چرب نشان دادن موهایتان، محلول را فقط از میانه سر تا نوک سر استفاده نمایید. همچنین اسپری های ضد رطوبتی وجود دارند که شما با استفاده از آن ها میتوانید موهای خود را کنترل کنید. موهای خود را نزدیک ریشه ها اسپری نمایید و مراقب باشید که زیاد مصرف نکنید. این اسپری ها را میتوانید همراه خود به سر کار ببرید، تا در میانه روز بتوانید ظاهر خود را همانند روز آراسته نگه دارید، در زمان نهار یا ... .

روغن نارگیل هم می تواند به رشد موهایتان کمک چشم گیری بنماید. به هر حال، شما باید سعی کنید در روز های مرطوب بتوانید موهای خود را به بهترین و طبیعی ترین حالت خود برسانید، اما با موهای خود نجنگید.

از موهایتان در فصل بهار لذت ببرید.

بهترین راهی که می توانید از فصل بهار لذت ببرید، پذیرفتن چالش هایی است که فصل بهار به همراه دارد. درست است که سخت های بسیاری از قبیل رطوبت بسیار زیاد و باران های مداوم دارد اما نکات مثبت بهار را فراموش نکنید! آفتاب زیبای خورشید، نسیم های خنک و فصلی که می توانید مداوما به بیرون از منزل بروید و از مناظر استفاده کنید.

با طبیعی نگه داشتن و مراقبت طبیعی از موهایتان، شما می توانید از مشکلاتی که به صورت طبیعی برای موهای بلند پیش می آید به راحتی و بدون هیچ دردسری جلوگیری کنید. بهار، فصلی نیست که موهای فرفری خود را بخواهید خیلی صاف نگهدارید کنید و صد در صد زمان آن نیست که بخواهید حجم موهای خود را افزایش دهید یا پیچ های خاصی به آن بدهید، باید موهایتان را در این فصل طبیعی نگهدارید.

خلاصه هر گاه بخواهید که حجم موهای خود را افزایش دهید، ضخامت موهایتان را بیشتر کنید و هر کار غیر طبییعی ای با موهای خود انجام دهید، فصل بهار به شما کمکی نمیکند.

 

امیدواریم با این پیشنهادات در فصل بهار با موهایی استثنایی بدرخشید. در صورت تمایل میتوانید مباحث بیشتری را در این زمینه در دوره درجه یک آموزش آرایشگری مردانه فرا بگیرید. آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو بروزترین آموزشگاه آرایشگری مردانه در ایران با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای اقدام به آموزش دوره های آرایشگری و انواع گریم نموده است. در ‍‍پایان هر کدام از دوره های آموزش آموزشگاه عصر مو مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای شما اعطاء می گردد.

چطور در زمستان پوستی لطیف داشته باشیم ؟

وقتی فصل های سرد سال از راه می رسند، پوست خیلی ها ترک می خورد، خشک می شود و حتی از سرما می سوزد. بیش تر خانم ها دوست ندارند چنین چیزی را در فصل پاییز و زمستان تجربه کنند. به همین خاطر است که یا دنبال بهترین دستکش دنیا می گردند یا هر لحظه که آن ها را ببینید، قوطی کرم نرم کننده پوست دست، دم دستشان است. اگر شما هم دوست دارید در این فصل، پوستی شاداب و نرم داشته باشید این نکات را فراموش نکنید.

 چطور در زمستان پوستی لطیف داشته باشیم ؟

 

1- آرایش زمستانی را در منزل تمرین کنید

برای فصل زمستان شما باید نوع آرایشتان را هم مناسب با خشکی پوست صورتتان در این فصل تغییر دهید. بهتر است از کرم پودر هایی استفاده کنید که میزان مرطوب کنندگی بیش تری داشته باشند. شما با همان آرایش و میزان مرطوب کنندگی که قبلا انجام می دادید، نمی توانید پوسته پوسته شدن ناشی از سرما را بپوشانید. از کرم پودرهایی استفاده کنید که پوشانندگی بیش تری داشته باشند. درجه غلظت کرم پودرتان را هم می توانید زیاد کنید. باید کرم پودر را خوب روی پوستتان بمالید تا کاملا روی خط و خطوطی ناشی از خشکی پوست شما پخش شوند و از کرم پودر روی پوست شما باقی نماند.

 

2- فقط کف دست هایتان را بشویید

سعی کنید در این فصل کم تر دست هایتان را بشویید، اگر مجبور شدید، فقط کف دست هایتان را صابون بزنید. برای خشک کردن دست هایتان از حوله های نخی استفاده کنید. خشک کردن دست هایتان فقط در حدی باشد که رطوبت و آب از دست هایتان گرفته شود و مقداری رطوبت روی دستان شما باقی بماند. برای شستن دست هایتان به جای آب داغ از آب ولرم استفاده کنید.

 

3- دوش آب داغ نگیرید

نگویید هوا چقدر سرد است، به به یک دوش آب داغ چقدر می چسبد! در فصل زمستان شما نباید دوش آب داغ بگیرید. آب داغ قاتل رطوبت طبیعی پوست شماست و دوش گرفتن مکرر با آب داغ در این فصل باعث خشک شدن پوست شما و چروک افتادن آن خواهد شد. حمام آب گرم خیلی بهتر از حمام آب داغ است. به محض اینکه از حمام بیرون آمدید، بدنتانرا خشک کنید و روی دست ها، پاها و صورتتان کرم مرطوب کننده بمالید.

 

4- خانه دارها بخوانند

خانم های خانه دار حتما می دانند که نشستن زیاد دست ها در حین آشپزی و رفت و روب منزل تقریبا محال است، بنابراین حداقل در فصل سرد سال از دستشکش های لاستیکی برای شست و شوی ظروفتان استفاده کنید و در صورتی که جارو یا گردگیری کنید دستکش نخی بپوشید.

 

5- کرم های مرطوب کننده، رکن اول سلامت پوست در فصل سرد سال

در فصل سرد سال رطوبت فضا بسیار کاهش می یابد، بنابراین پوست شما هم به آسانی رطوبت خودش را از دست خواهد داد و خشک و چروکیده خواهد شد. شما باید با ترفندی این رطوبت را به پوستتان بازگردانید، بهترین روش، خرید یک کرم مرطوب کننده عالی برای دستتان است. کرم های مرطوب کننده برای پوست های معمولی و خشک مناسب هستند و بهتر از لوسیون ها جواب می دهند. اگر پوست شما نسبت به لوازم آرایشی حساس است، انواع بدون عطر را انتخاب کنید.

 

6- زیباترین دستکش و کلاه را بخرید

اگر شما پوست خودتان را با دستکش و کلاه در برابر سرما محافظت کنید، در این فصل سرد سال می توانید خیالتان از بابت خشکی پوست آسوده باشد. تلاش کنید پوست شما بدون این پوشش ها در برابر هوای سرد و بادهای خشک قرار نگیرد. می توانید یک دستکش، کلاه و روسری هم رنگ و زیبا انتخاب کنید.

 لوسیون مناسب شما و طرز استفاده از آن

 

7- یک کرم شب و یک کرم روز بخرید

توصیه ی هفتم ما برای داشتن دستانی زیبا و نرم در فصل زمستان این است که به یک داروخانه یا فروشگاه عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی بروید و یک کرم روز و یک کرم شب بخرید. در هنگام روز باید از کرمی استفاده کنید که مرطوب کننده باشد و حاوی ضد آفتاب نیز باشد و پوست شما را در برابر اشعه ماوارء بنفش خورشید محافظت کند. برای مرطوب کردن پوستتان در طول شب نیز از کرم های حاوی اسید هیدروکسی آلفا که جزو لایه بردارهای طبیعی است و سلول های مرده پوست را باز سازی می کند استفاده کنید.این کرم لایه ی بیرونی پوستن شما را بهبود می بخشد.

 

8- هر روز دوش نگیرید، هر روز شامپو نکنید

شستن مداوم دست ها، پاها و پوست باعث می شود پوست شما خیلی زود با رطوبت خودش را از دست بدهد، بنابراین در این فصل زیاد شست و شو نکنید. اگر هم عادت داشته اید هر روز به حمام بروید در فصل سرد سال این کار را یک روز در میان انجام دهید یا دست کم هر روز از صابون و شامپو استفاده نکنید.

 

هر فردی چه لوسیونی بخرد؟

 

آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران 

- لوسیون بدن

لوسیون های بدن، لوسیون هایی هستند که روی تما بدنتان می مالید و خاصیت اصلی آن بازگرداندن چربی به پوست و رطوبت بخشیدن به آن است. بسیاری از لوسیون های بدن در اسانس های مختلف و رنگ های متنوع با توجه به ذوق و سلیقه تان در بازار عرضه می شوند. هم چنین ممکن است این اسانس ها ترکیبی از ضد آفتاب ها را نیز داشته باشند که در این صورت می توانید از آن ها به عنوان لوسیون سان تن هم استفاده کنید.

 

 

- لوسیون بچه

لوسیون های بچه در آزمایشگاه های تخصصی آزمایش شده اند و برای پوست حساس مانند پوست های بچه ها مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع لوسیون ها معمولا طبیعی است و ترکیبات شیمیایی و اسانس های غیر طبیعی ندارند، چرا که اسانس های غیر طبیعی و ترکیبات شیمیایی ممکن است باعث ایجاد حساسیت در این نوع پوست ها شوند.

 

 

- لوسیون دست

از آنجایی که دست یکی از اعضای بدن است که بیش ترین تماس را با سایر اشیا دارد بنابراین بیش تر مستعد خشک شدن و از دست دادن آب می شود. لوسیون های دست، رطوبت کافی را به دست می رسانند، چراکه پوست دست این لوسیون ها را به خوبی و با سرعت جذب می کند. استفاده از این لوسیون ها ساده ترین روش برای جوان نگه داشتن پوست دستتان است.

 

 

- لوسیون حمام

لوسیون های حمام، لوسیون هایی هستند که باید بلافاصله بعد از حمام کردن و دوش گرفتن استفاده شوند. کاربرد اصلی این لوسیون ها برای زمانی است که برای مدت طولانی در بخار حمام بودید یا مدت طولانی را در وان حمام سپری کرده اید. در این صورت روی بدن تان خطوط ناشی از، از دست دادن چربی روی پوست است. این لوسیون ها چربی از دست رفته را به پوست باز می گردانند.

 

 

برای تأثیر بیش تر از لوسیون های معطر استفاده کنید

پوست شما به عطر نیز احتیاج دارد. به خاطر این که مطمئن شوید این عطر تنها با ادکلن و عطرهایی که استفاده می کنید، تأمین نمی شود می توانید از لوسیون‌های معطری که به رایحه ی عطر مورد دلخواه شما نزدیک تر است استفاده کنید. شما هم جنین می توانید از لوسیون‌های معطر برای چرب کردن لب های خشک تان نیز استفاده کنید.

 

از لوسیون شب برای یک خواب آرام و راحت استفاده کنید

تأثیر بسیاری از لوسیون ها در شب چندبرابر می شود، چرا که بدن در وضعیت استراحت و آرامش قرار می گیرد. شما می توانید برای خواب آرام تری از لوسیون های معطر حاوی اسانس نرگس، یاس و رز استفاده کنید.

خریدن و استفاده کردن از هر نوع لوسیونی درست نیست. بهتر است از لوسیون حمام برای پوست های خشک و لوسیون بدن برای پوست های چرب استفاده کنید.

لوسیون شیر هم برای همه نوع پوستی توصیه می شود، چرا که در حفظ جوانی و شادابی پوست نقش به سزایی دارد. نگهداری و توجه واقعی به پوست به محض استفاده از لوسیون آغاز می شود.

 

لوسیون مناسب شما و طرز استفاده از آن

 

همه انواع این لوسیون ها در اسانس های متنوع، خاصیت های مختلف و مشخصه های فراوان در بازار عرضه می شود. همچنین در ترکیبات این لوسیون ها، روغن های مختلفی به کار می رود که تأثیر مثبت آن را روی پوست چند برابر می کند. همان طور که اشاره شد با شناخت جنس پوستتان انتخاب لوسیون مورد نظرتان ساده و آسان می شود، اما در اینجا به مواردی اشاره می کنیم که این کار را برای تان از از آنچه که هست آسان تر می کند:

 

چنانچه می خواهید در معرض نور خورشید قرار بگیرید از لوسیون های حاوی ضد آفتاب استفاده کنید. این لوسیون ها معمولا برای آفتاب گرفتن به کار می رود، البته از آن در سایر موارد نیز استفاده می شوند مثلا برای هرگونه فعالیت ورزش خارج از سالن که در معرض نور آفتاب هستند نیز مؤثر است. از جمله این فعالیت ها می توان به کوهنوردی، تنیس، بدمینتون و سایر فعالیت هایی که در محیط سر باز انجام می شود، اشاره کرد.

 

 

چنانچه پوستتان به استحکام بیش تری نیازمند است از لوسیون های حاوی AHA یا اسید هیدروکسیل آلفا استفاده کنید. AHA یکی از ترکیبات رایج در مواد تشکیل دهنده لوسیون هاست. این نوعی اسید است که در شیر ترش شده و میوه های خاص پیدا می شود. AHA در نرم کردن چوست بدن که به خاطر اشعه خورشید آسیب دیده، نقش به سزایی دارد.

 

آموزش استفاده از لوسیون

در دوره درجه یک آرایشگری مردانه در آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو در مورد انواع لوسیون ها و نحوه استفاده آن برای هر فردی بطور مفصل آموزش داده می‌شود. آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای دوره های آرایشگری مردانه درجه 2 ، آرایشگری مردانه درجه 1 ، آموزش گریم داماد ، آموزش گریم سینمایی و ترمیم موی مردانه آموزش میدهد.

آموزشگاه عصر مو تنها آموزشگاه آرایشگری مردانه می‌باشد که دوره های آموزشی خود را بر پایه تجربه مدیر و اساتید خود بصورت تضمینی آموزش می‌دهد. در انتهای دوره آموزشی به شما مدرک معتبر و بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای داده می شود که میتوانید با آن جواز کسب تهیه کنید. این مدرک قابلیت ترجمه و استفاده در سایر کشورها را نیز دارد.

 

11 دلیل ریزش مو و راههای درمان ریزش مو

آیا شما هم از آن دسته هستید که ریزش مو دارید و دلیل و راه درمان آن را نمی دانید؟ آیا به پزشک هم مراجعه کرده اید؟ یا گمان برده اید ریزش موی شما ارثی است و به آن توجه نکرده اید؟ قصد داریم تا در این مطلب به 11 دلیل ریزش مو و  راههای درمان ریزش مو بپردازم.

 11 دلیل ریزش مو و راههای درمان ریزش مو

سیکل طبیعی رشد مو:

در هر زمانی ۱۰% موهای سر شما در فاز استراحت هستند. بعد از گذشت ۲ تا ۳ ماه، موهای در فاز استراحت می ریزند و موهای جدید به جای آنها می رویند. این رویش حدود ۲ تا ۶ سال بعد تمام می شود. در این فاز، هر تار مو، ماهیانه ۱ سانتیمتر رشد می کند. بنابراین ریزش چند تار مو در هر روز به عنوان بخشی از این سیکل طبیعی است. اما بعضی افراد بیش از حد طبیعی ریزش مو دارند که این ریزش مو می تواند در کودکان، مردان و زنان باشد.

علل ریزش مو:

علل متفاوتی می توانند سبب ریزش مو شوند. از آن جمله می توان به این دلائل اشاره کرد:

1- بیماری یا جراحی بزرگ:

یکی از عوامل ریزش مو بیماری یا انجام جراحی است. ممکن است حدود ۳ یا ۴ ماه پس از یک بیماری یا جراحی بزرگ، به طور ناگهانی تعداد زیادی از موهای خود را ازدست دهید که به علت، استرس بیماری یا جراحی است و این ریزش مو موقتی می باشد.

2- اختلالات هورمونی:

از عوامل دیگر ریزش مو اختلالات هورمونی است. اگر مشکل تیروئیدی داشته باشید، چه پرکاری و چه کم کاری، می تواند باعث ریزش مو شود، که برای درمان ریزش مو باید مشکل تیروئید حل می شود. ممکن است هورمونهای زنانه (استروژن) یا مردانه (آندروژن) دچار عدم تعادل شده باشند که باز می تواند از علل ریزش مو باشد. متعادل کردن این هورمونها نیز باعث درمان ریزش مو می شود.

3- هورمون مردانه:

هورمون مردانه (تستسترون) که می تواند به دی هیدروتستسترون(DHT) تبدیل شود، یکی از دلائل اصلی ریزش مو است. این هورمون هچنین می تواند توسط آدرنال و پوست سر هم ساخته شود.

4- چربی پوست سر:

از دیگر عواملی که سبب ریزش مو میشود، چربی زیاد پوست سر است، اگر پوست سر چرب باشد، ریزش مو بیشتر خواهد بود.

5- ارتباط ریزش مو با تغذیه:

مهمترین عامل ریزش مو، می تواند رژیم غذایی نامتعادل باشد.هنگامی که تغذیه فولیکول مو بطور کامل باشد، موی سالم ایجاد می‌شود ولی هنگام تغذیه ناقص این بخش ، سلولهای این ناحیه دچار سوء‌ تغذیه شده و به تدریج می‌میرند و یا وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهند.

کاهش نمک مصرفی ،‌ حذف یا محدود کردن مصرف اسید چرب اشباع ، کاهش مصرف آجیل ، شکلات ، غذاهای سرخ کردنی و پرادویه و مصرف فراوان آب ، سبزی و میوه تازه می‌تواند در جلوگیری از سفید شدن مو و ریزش آن ، ابتلا به شوره سر و شکنندگی مو مفید باشد.رژیم غذایی باید حاوی انواع مواد غذایی باشد. برای کاهش و درمان ریزش مو، غذای پر پروتئین و آهن کافی، لازم است. همچنین مصرف میوه ها، سبزی های تازه، سالادها و…نیاز است.

11 دلیل ریزش مو و راههای درمان ریزش مو

6- استرس:

از دیگر عوامل مهم ریزش مو، استرس، اضطراب، نگرانی و شوک ناگهانی است ، که کاهش و کنترل استرس میتوانید سبب درمان ریزش مو شود.

7- حاملگی:

بسیاری از زنان بعد از گذشت ۳ ماه از بچه دار شدن خود متوجه ریزش موی شدید در خود می شوند. این موضوع به این دلیل اتفاق می افتد که در زمان حاملگی افزایش مقدار هورمونهای زنانه سبب می شود تا بدن موهایی را که باید می ریختند نگاه دارد و پس از حاملگی که سطح هورمونها نرمال می شوند، موهای اضافه ریزش پیدا می کنند.

8- داروها:

بعضی داروها باعث ایجاد ریزش مو می شوند. داروهایی مانند داروهای ضد انعقاد خون (وارفارین، هپارین و…) ، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد نقرس، شیمی درمانی که برای سرطان ها استفاده می شود، استفاده بیش از حد از ویتامین A و قرصهای ضد حاملگی. قطع این داروها به کاهش ریزش مو و درمان ریزش مو بسیار کمک کننده است.

9- عفونت:

بعضی از عفونت‌ها مانند عفونت های قارچی باعث ریزش مو می شوند که با درمان عفونت‌ها با داروهای ضد قارچ، می توان از ریزش مو جلوگیری کرد.

10- بیماری:

ریزش مو در بعضی از بیماریها می تواند روی دهد از جمله در لوپوس یا دیابت.ریزش مو می تواند از علائم بعضی از بیماریها باشد. بنابراین تشخیص و درمان ریزش مو می تواند سبب کشف بیماری و درمان به موقع آن شود. در بعضی از بیماریهای مزمن هم ممکن است ریزش مو دیده شود.مانند: سفلیس، تیفوس، آنفلوآنزا، سرماخوردگی مزمن و کم خونی.

11- مراقبت نامناسب:

کشش بیش از حد موها از علل مهم ریزش مو است. شانه کردن با نیروی زیاد و استفاده از شامپوهای نامناسب هم از انواع دیگر مراقبت نامناسب از موی سر است.

درمان ریزش مو:

درمان ریزش مو بر اساس علت آن می‌باشد در صورت وجود علل زمینه‌ای،اینها باید برطرف شود. یکسری درمان کلی هم بصورت تجربی در همه موارد استفاده می‌شود از جمله قرص ویتامین E ، ویتامین ب- کمپلکس و قرصهای آهن و هماتینیک.

درمان طاسی مردانه (درمان ریزش مو) 

به صورت اختصاصی در مورد طاسی مردانه در حال حاضر محلول ماینوکسیدیل تنها درمان دارویی پذیرفته شده است. این محلول تاثیر چشمگیری در کنترل و کاهش ریزش مو دارد.

11 دلیل ریزش مو و راههای درمان ریزش مو

نحوه نگهداری و مراقبت اصولی از مو جهت پیشگیری از معضل بیش از 40 درصد از انسان های بین 25 تا 40 سال در جهان، بطور کامل در آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو آموزش داده می‍‌شود. آموزشگاه عصر مفتخر است که بروزترین آموزشگاه آرایشگری مردانه ایران است. این امر با نظارت مستقیم مدیریت آموزشگاه (استاد شکوهی نیا) و کادر با تجربه و حرفه ای مربیان آموزشگاه عصر مو محقق شده است.

 آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو که با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای مشغول به امر آموزش است، تنها آموزشگاه آرایشگری مردانه در ایران است که بصورت 100 تضمینی به هنرجویان خود آموزش می‌دهد.

 

درصورت نیاز میتوانید از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

کافیست با شماره 09121384707 تماس حاصل کنید.

آموزش حرفه ای Fade کردن مو یا سایه زنی در 3 مرحله

مدل موی fade یا محو کردن، بسیار پرطرفدار است و هرگونه مدلی را که در کنار سر کوتاه باشد، و به سمت بالای سر که برویم بلندتر میشود، شامل می شود. با کمی تحقیق و جست و جو می توانید بفهمید که چه مدلی از fade مد نظرتان است، از آن جایی که تنوع زیادی دارد، سپس با وسایل خود مثل قیچی مخصوص این مدل را پیاده سازی کنید.

Fade کردن مو در دوره درجه 1 آرایشگری مردانه در آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو بطور کامل و حرفه ای آموزرش داده می‌شود. اما در اینجا شما با خواندن مطالب زیر میتوانید بفهمید که برای Fade کردن مو چطور باید شروع کنید:

 

1- اصلاح خود را برنامه ریزی کنید

آموزش fade کردن مو

1- از مهم ترین قدم ها این است که بدانید چه مقدار می خواهید موی خود را کوتاه کنید.

مدل موهای fade غالبا خیلی کوتاه می شوند، حتی گاهی از ته ته زده میشوند - البته در کناره ها و نزدیکی گردن، هر چه به بالای شر نزدیک تر شویم، مو بلند تر و در نهایت به بلندترین حالت خود در بالای سر میرسد.

بهتر است به یاد داشته باشیم که هر گونه تغییر طول از پایین به بالا، fade محسوب می شود، پس قاعدا بهتر است قبل از شروع اصلاح خود، بدانیم چه مقدار میخواهیم کوتاه کنیم، به عبارتی باید بدانیم کوتاه ترین قسمت چقدر خواهد بود و بلندترین قسمت جه قدر خواهد بود.

 

لازم است این سه نوع از انواع مدل مو های fade را بدانیم:

1.1 مدلCaesar: در این مدل کناره ها و پشت سر بسیار موتاه می شوند. و در قسمت بالایی سر مو با اختلاف اندازه نسبتن کمی، بلند تر خواهد بود. قسمت بالایی به سمت جلو شانه می شود، و قسمت های کناری اصولا به سمت اطراف شانه می شوند.

1.2 مدل high and tight: در این مدل اطراف سر و پشت سر به صورت کامل از ته زده میشوند، و قسمت بسیار کوتاهی از مو، ماشینی شده، در بالای سر می ماند. این مدل در ارتش بسیار پر طرفدار است.

1.3 مدل پرینستون: در این مدل، قسمت بالایی سر یک تا دو اینچ طول دارد و به قسمت های پایینی - اطراف و پشت سر - که برویم طولشان کم تر و کم تر میشود.

1.4 مدل fauxhawk: این مدل با مدل قبلی (پرینستون) شباهت دارد، اما وجه تفاوت آن در این است که قسمت های بالایی آن بلند تر است و قسمت های پایینی - اطراف و پشت سر - بسیار کوتاه هستند و از ته زده شده اند.

 

2- تصمیم بگیرید که fade کجا شروع بشود.
آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر 

هر کسی سبک خاص خود را می پسندد، که کوتاه کردن را از کجا شروع کند و به چه مقدار میان بلند ترین قسمت مو و کوتاه ترین قسمت مو تفاوت اندازه باشد. Fade اصولا از قسمت گوش ها شروع میشود و تا پایین گردن ادامه پیدا می کند و کوتاه و کوتاه تر می شود - و این سبک برای بسیاری از سر ها مناسب می باشد. اما باید نکات زیر را هنگام شخصی سازی مدل مو در نظر داشت:

  •  اگر موهای شخصی که در حال اصلاح شدن است در برخی قسمت ها نازک تر است، اصلاح و عمل fade باید جایی شروع بشود که جنس مو تغییر می کند ( تا وقتی که نزدیک به گوش ها باشد ). این کار باعث می شود که یک دستی و یکنواختی مو بیش تر شود.
  • اگر مدل موی شخصی، در ناحیه بالایی سرش، به سمت بالاست، کار fade سخت تر انجام میگیرد، پس بهتر است که اینکار را در ناحیه ای که مدل مویش تمام میشود شروع کرد.

 

2- اصلاح مو با Fade کوتاه

آموزش کوتاهی مو مردانه 

1- بهتر است از شانه ی دستگاه اصلاح استفاده شود، چون استفاده از قیچی شاید به دقت، تمیزی و ظرافت استفاده از دستگاه اصلاح نباشد. برای هر قسمت از سر یک سایز خاص مناسب است، سایز #3 برای بالای سر، سایز #2 برای اطراف و در نهایت سایز #1 برای قسمت گردن که این روش

بهترین راه کوتاه،کردن این مدل است و به روش 1-2-3 معروف است!

آموزشگاه آرایشگری مرانه در تهران

2- از سایز و درجه شماره #3 استفاده و شروع میکنیم، وقتی شانه را نصب کردیم، کل سر را با این شماره می زنیم - بالای سر، اطراف سر، و قسمت گردن. علت انجام این کار یک دست کردن مو های سر برای تسلط بیش تر است و حذف قسمت های بلند تر.

fade5

3- شانه شماره 2 را نصب کردن، این بار با قسمت بالایی سر کاری نداریم، از قسمت گردن پست سر شروع به اصلاح میکنیم، و به صورت عمودی از پایین به بالا می آییم. به یاد داشته باشیم فقط تا وقتی ادامه می دهیم که به موهای بالای سر برسیم که آن ها دست نخورده باقی بمانند.

وقتی با دستگاه اصلاح به قسمت بالایی سر میرسیم، بهتر است به نحوی مو را کوتاه کنیم که در آن قسمت یکنواختی حس بشود. همین کار را قسمت های اطراف را نیز تکرار کنید - اما به اندازه ای که پشت سر را ادامه دادید.

قسمت هایی که به نظر یک اندازه به نظر نمی رسند را دوباره با درجه ( شانه ) شماره 2 کوتاه کنید.

آموزش fade کردن مو

4- حالا وقت درجه شماره 1 است. از انتهای گردن شروع میکنیم و تا وسط پشت سر بالا می رویم. همانند مرحله قبل شانه را عقب هم می بریم که یک دست بشود.

آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران

5- یک بار کل مدل مو را بررسی می نماییم. اگر جایی در سطح سر یکنواخت یا یک دست نیست، با شانه یا درجه مناسب آن قسمت را صاف تر میکنیم که مدل مو ی مورد نظر را به دست آوریم - یادمان نرود که قسمت های پایینی گردن را با تیغ صاف کنیم که سطح شروع شدن fade نمایان بشود.

 

3- Fade های بلند

آموزش محو کردن مو

1- در این نوع اصلاح باید از انواع شانه های دستگاه های اصلاح و انواع قیچی ها استفاده کرد.

این نوع اصلاح ها دارای سختی های خاص خود می باشند. در مدل های Ceasar و پرینستون باید از چندین وسیله استفاده کرد. نتیجه ی این نوع اصلاح ها مشابه سایر مدل هایی است که در مورد آن صحبت شد - در قسمت بالایی سر بلند تر و قسمت های پشتی و کناری کوتاه تر - اما نحوه ی اصلاح آن کاملا متفاوت است.

خیس کردن موهای بلند تر باعث می شود کار با آن راحت تر بشود. پس بهتر است شخصی که قرار است موهایش اصلاح شود، با شامپو مو های خود را شسته باشد و حوله را روی آن چند بار تماس بدهد، تا کار برای شما آسان تر بشود.

آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو

2- قسمت پایینی گردن را کوتاه نمایید. بصورتی که تمام مو های قسمت پایینی اصلاح شوند و به سمت بالا حرکت کنید،

به وسیله ی یک شانه قسمت های مختلف مو ها را بلند کنید، سپس مو ها را لای انگشتان خود - وسط و اشاره - قرار بدهید در حالی که دست شما به موازات سر قرار دارد. قسمت هایی که نیاز دارند اصلاح بشوند را با قیچی کوتاه کنید. این کار را آنقدر ادامه دهید که به گوش ها برسید و تمامی قسمت های سر را اصلاح کرده باشید.

اگه فردی که موهایش را اصلاح می کنید، در اطراف سر موهای بسیار کوتاه و ماشینی شده میخواهد، با شانه #3 تا گوش او را از انتهای گردن اطلاح نمایید. این کار را از پایین به بالا انجام بدهید و در قسمت هایی که به مرز نزدیک می شوید، دستگاه را کمی عقب ببرید که مرز بین دو قسمت خیلی قابل تشخیص نباشد.

آموزشگاه آرایشگری مردانه در تهران

3- در این قسمت باید از اطراف و پشت سر کم کم بالا تر برویم. به سبک شانه و انگشتان دوباره این کار را انجام میدهیم و موهایی که بلندتر شده اند را کوتاه میکنیم تا یکنواخت شوند..

در این بار به قسمت های بالا گوش میپردازیم و بهتر از دستان را کمی از سر دور کنیم که تعداد کمتری از مو ها از لای انگشتان خارج شوند..

زاویه قیچی باید به گونه باشد که مسیر سر را دنبال کند، به نحوی که نوک قیچی با سر به یک جهت باشند، به جای این که جهت قیچی به سمت دیگر باشد. این – اصلاح نادرست - باعث می شود که در نهایت مدل مویی که ما اصلاح کرده ایم به صورت غیر یکنواخت به نظر برسد وقتی که قسمت دوم اصلاح تمام شد یعنی وقتی موهای پایین گوش و بالای گوشی زدیم آن را بررسی می‌کنیم تا ببینیم آیا قسمت هایی از آن غیر یکنواخت هست یا خیر.

قسمت هایی که یکنواخت نمی باشند را اصلاح کرده تا به حالت یک دست خود برسند.

آموزش آرایشگری مردانه

4- مو های قسمت بالایی سر را کوتاه میکنیم.

مو ها را قسمت قسمت به صورت عمودی بالا میبریم و از بین انگشتان اشاره و وسط، موها را صاف کرده و قسمت هایی که بیرون زده اند را یکنواخت میکنیم.

آن قدر این کار را ادامه می دهیم که قسمت بالایی سر کاملا یک دست و یکنواخت شود.

مو در قسمت بالایی سر را با اطراف و پشت سر مقایسه می کنیم. آیا ما یکنواخت و صاف است? اگر نبود، به وسیله ی قیچی قسمت هایی که صاف نبودند را صاف میکنیم. به یاد داشته باشید که انگشتان را عمودی بگیریم، بجای افقی، تا از حوادث ناشی از لیز خوردگی جلوگیری کنیم.

پس از انجام کار بالا، قسمت جلوی سر را چک میکنیم. آیا چتری درست و به اندازه کوتاه شده است? آیا یکنواخت میباشد؟ با دقت و ظرافت بیشتری بر روی قسمت جلویی مو - چتری - و خط ریش کار بکنید تا کل مدل مو زیبا و تمیز در بیاید.

آموزش fade کردن مو

5- مدل مو را بررسی میکنیم سپس مو ها را شانه میکنیم، به فردی که موهایش اصلاح شده می گوییم که قسمت های کناری و پشتی را چک کند تا بفهمیم آیا کاملا راضی و خشنود هست یا خیر. اگر لازم بود دوباره قسمت هایی از موهایش را خیس کرده و دوباره اصلاح می نماییم.

 

همین الان یک فیلم آموزشی Fade کردن مو یا سایه زنی رو ببینید!

 

همین الان میتونید در با دوره آموزش آرایشگری مردانه درجه 1 بیشتر آشنا شوید و بصورت اینترنتی ثبت نام کنید

آشنایی با دوره درجه 1 و ثبت نام اینترنتی - کلیک کنید!

 

یا برای دریافت مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید.

09121384707

 

آموزش آرایشگری مردانه عصر مو با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای

 

انواع رنگ مو + 3 نوع مصرف رنگ مو

در این بخش آموزشی سعی می‌کنیم تا به انواع رنگ مو و کاربردهای آن بیشتر آشنا شویم. آموزش کار با رنگ مو در دوره درجه یک آموزش آرایشگری مردانه بطور مفصل آموزش داده می‌شود. آموزشگاه آرایشگری مردانه عصر مو تمرکز ویژه ای روی بحث آموزش دارد بطوریکه تمام دوره های آموزشی این آموزشگاه بصورت تضمینی ارائه می‌شود.

 انواع رنگ مو

1- رنگ موهای گیاهی

معمولا نفوذ ماده رنگی به داخل مو، بیش تر به سایز مولکول های رنگ بستگی دارد. معمولا رنگ هایی که سایز مولکول هایشان کوچک تر است، راحت تر داخل مو می شوند. بیش ترین رنگ گیاهی که امروزه و البته در گذشته استفاده می شده، حنا بوده است. ماده اصلی حنا که به مو ها رنگ می دهد کاملا غیر سمی است و هیچ آسیبی به مو ها نمی‌رساند، اما امروزه رنگ قرمز مایل به نارنجی و قهوه ای آن باعث شده که کم تر کسی سراغ آن برود.


برای این که رنگ خاص حنا حتی از بین برود و مشکی شود، معمولا به آن وسمه اضافه می کنند. در برخی از عطاری ها هم می توان گیاهانی پیدا کرد که مو ها را بهع رنگ زرد یا بلوند در می آورند و برای کسانی که به (پارافیین دی آمین) رنگ های صنعتی حساسند، جایگزین مناسبی است.

2- رنگ موهای متالیک

رنگ موی متالیک

معمولا آقایان بیش تر از خانم ها مشتری این دسته رنگ ها هستند. در رنگ های متالیک تغییر رنگ مو تدریجی است و برخلاف رنگ های (اکسیداتیو) ناگهانی و بارز نیست. معمولا این رنگ ها مانند یک پوشش، تمامی سطح مو را می پوشانند، کدر و مات هستند و درخشش چندانی ندارند. گرچه آسیبی که این نوع رنگ به مو ها می رساند بسیار کم تر از مو های (اکسیداتیو) است، البته هنگام استفاده از این نوع رنگ ها باید مراقب بود که با پوست تماس نداشته باشند.

 

3- رنگ موهای آلی مصنوعی

رنگ های این دسته طبیعی تر و زیباتر از رنگ های دیگر هستند. بیش از 60 سال است که این رنگ ها در سراسر دنیا استفاده می شوند و هر روز به طیف آن اضافه می شود. این رنگ ها با نفوذ در (کوتیکول) مو، یک رنگ پایدار را ایجاد می کنند. هر چند که طی سال های اخیر انواع ناپایدار این رنگ ها هم ساخته شده است.

 

رنگ های موقتی به صورت اسپری روی مو پاشیده می شوند و چون با هر بار شستن از بین می روند بیش تر از یک هفته دوام ندارند. معمولا هنگام استفاده پوسته پوسته می شوند و ممکن است روی لباس ها بریزند. برای این که رنگ موقت پاک شود باید بین 6 تا 10 بار شسته شوند (البته اگر شامپو حاوی آمونیوم باشد رنگ بسیار سریع تر پاک می شود) رنگ های موقت نیاز به مکمل یا اکسیدان ندارند.

 

اما رنگ های پایدار در واقع رنگ طبیعی حاصل از یک ماده شیمیایی نیست، بلکه نیاز به اکسیداتیو (هیدروژن پراکسید) دارد تا رنگ نهایی و مطلوب خود را به وجود آورد. به همین علت بیش تر از همه رنگ های دیگر به مو آسیب می رسانند. این رنگ ها علاوه بر آسیب و خشکی و شکنندگی که در بدنه مو ها ایجاد می کنند، در 10 درصد موارد ممکن است باعث ایجاد حساسیت در شخص نیز بشوند.

 

حتما قبل از استفاده از رنگ مو این نکته را رعایت کنید!
بهترین پیشنهاد برای این که جلوی بروز حساسیت را بگیرید این است که قبل از مصرف حتما مقدار کمی از آن را پشت گوش یا روی ساعد تست کنید. در صورت بروز هرگونه قرمزی، تاول، تورم یا خارش که همگی از علائم واکنش های آلرژیک هستند، نباید هرگز سراغ این رنگ ها بروید. یادتان باشد اگر هیچ یک از این علائم بروز نکردند به این معنی نیست صد درصد حساسیت ایجاد نمی‌کنند و باز هم تا حدودی احتمالش وجود دارد.
در چند سال اخیر در مورد احتمال سرطان‌زایی این مواد تحقیقات زیادی صورت گرفته است، اما هنوز به طور دقیق و علمی ثابت نشده است، بنابراین نمی‌توان افراد را از مصرف آن ها منع کرد.

 انواع رنگ مو

یک نمونه حساسیت ایجاد شده با رنگ مو !

 

این رنگ ها پایدار بوده و تا چندین ماه روی مو باقی می مانند و تنها راه پاک شدن آن ها از روی مو، رشد مو های جدید است. در صورتی که رنگ مویی که زده اید روشن است می توانید با خیالی آسوده روی آن رنگ موی موقتی تیره بزنید زیرا استفاده از رنگ تیره تر به مو آسیبی نمی‌رساند، اما فاصله هر بار استفاده از رنگ موی موقت نیز نباید کم تر از دو یا سه هفته باشد.


هر چقدر رنگ طبیعی شما از رنگ مویی که مصرف می کنید فاصله بیش تری داشته باشد، یعنی رنگ مو مصرفی روشن تر باشد، میزان آسیبی که به مو ها می رسد بسیار بیش تر است. معمولا خشکی، ضعیف شدن مو و شکنندگی آن بعد از رنگ کردن غیر قابل اجتناب است و شما هر چقدر هم که بعد از رنگ کردن مراقب موهایتان باشید باز هم جبران آسیب وارده را نمی‌کند.

 

ترمیم مو های آسیب دیده

یادتان باشد موهایی که در اثر رنگ کردن آسیب دیده اند قادر به ترمیم خود نیستند و حتی مراقبت های بعدی هم نمی‌توانند آسیب ها را برطرف کنند، چون مو بافت زنده محسوب نمی‌شود و ترمیم آن از نظر علمی معنایی ندارد.

بهتر است با توجه به میزان خشکی و شکنندگی مو ها از شامپو های ملایم استفاده کنید و پس از آن به میزان کافی کاندیشنر مصرف کنید. به یاد داشته باشید ماساژ دادن یا برس کشیدن بیش از اندازه مو ها هنگام استحمام باعث شکنندگی بیش تر مو ها می شوند.

 

بهتر است در حمام بگذارید مواد نرم کننده و رطوبت رسان به مدت 5 تا 10 دقیقه روی مو ها بمانند و بعد از آب کشی مو ها نیز تا حد ممکن از سشوار یا اتو مو استفاده نشود. بعد از حمام هم مقداری محافظ، کرم یا لوسیون محافظ مخصوص بزنید. این مواد به سطح مو وصل می شوند و علاوه بر کاهش الکتریسته ساکن، از مو ها در برابر اشعه UV آفتاب نیز محافظت کنند. این مواد باعث قوام یافتن مو می شوند و گاهی حاوی تری گلیسیرید های طبیعی مانند روغن زیتون، جوجوبا و مواد مشابه هستند. استفاده از این مواد باعث می شود مو در برابر رنگ و مش های مختلف دوام بیش تری پیدا کند و کم تر آسیب ببیند.


رنگ کردن مو در آرایشگاه

گاهی افراد موهایشان را در خانه رنگ می کنند، اما ترجیح بر این است که رنگ کردن مو در آرایشگاه انجام شود تا مدت زمان کم تری برای رنگ گرفتن صرف شود و البته به دلیل استفاده از مواد قوی تر نتیجه نیز قابل قبول تر است. معمولا مو ها را به صورت لایه ای رنگ می زنند و گاهی در تمامی قسمت های سر استفاده نمی‌شود. بعد از روشن شدن رنگ مو باید سر را با شامپوی اسیدی بشویید و اگر دوست داشتید رنگ های مورد علاقهتان را به آن بیفزایید.

اما در نهایت رنگ کردن به بدنه مو آسیب جدی وارد می کند. علاوه بر این ممکن است حساسیت های تحریکی شدیدی را نیز روی قسمت هایی از پوست بدن که قابل دیدن نیستند ایجاد کند.

9 نکته مهم رنگ کردن مو

 9 نکته مهم رنگ کردن مو

9 نکته مهم که قبل از رنگ کردن مو باید رعایت کنید: 

 

1. شناخت مو (زبر، نرم، لطیف و خشن)

2. جنس مو (خشک، چرب، معمولی)

3. درصد سفیدی (در صورتی که موها دارای سفیدی باشد از دستور خاصی استفاده می‌شود)

4. تعیین رنگ مو 

5. انتخاب درست و شایسته رنگ 

6. آزمایش پوست برای حساسیت 

7. تعیین حجم اکسیدان و مقدار اکسیدان کرم 

8. نحوه رنگ آمیزی 

9. زمان ماندگاری رنگ روی موها

 

9 نکته مهم که باید هنگام رنگ کردن مو رعایت شود:

 

1. اگر موها تارهای سفید دارند اول از قسمت جلوی سر شروع به رنگ کردن کنید. 

2. اگر در موهای شما «ساقه» روشن تر از «ریشه» است، اول ساقه موها را رنگ کنید، بعد ریشه

3. پس از اتمام رنگ کردن، اگر جنس موها زبر و خشن و تارهای سفید زیاد باشد از کلاه پلاستیکی استفاده نکنید. 

4. اگر می خواهید موهای طبیعی خود را برای اولین بار یک یا دو درجه روشن‌تر کنید، رنگ را با اکسیدان شماره 2 مخلوط کنید و طرز رنگ زدن از ساقه و پشت سر است. 

5. مواد دکلره و رنگ‌ها همیشه باید در ظروف غیرفلزی ریخته شوند و از به کار بردن شانه، برس و کاسه فلزی خودداری نمایید 

6. قبل از رنگ آمیزی و دکلره، دور صورت، گردن و گوش‌ها را چرب کنید. 

7. بعد از دکلره و رنگ کردن موها، سشوار بکشید. 

8. از استفاده از مواد شیمیایی روی پوست که سوزش یا زخم یا ناراحتی دارد خودداری کنید. 

9. حجم اکسیدان نباید از آنچه توصیه شده بیشتر شود. 

نکات مهم رنگ مو

 

7 اصطلاح مهم که در مورد رنگ مو باید بدانید:

1- پورسانتاژ : به معنی تعیین در صد سفیدی مو

2- دکاپاژ : عملی است برای پاک کردن رنگ قبلی از سر ک بوسیله پودر +اکسیدان 6%

3- دکلره : بی رنگ کردن موها توسط مواد دکلره +اکسیدان

4- همپایه کردن : عملی است برای یک دست کردن موها از ریشه تا ساقه مو

5- دکلره یا دکاپاژ : در صورت چند رنگ بودن انجام میگیرد ک یک رنگ هم گروه رنگ مصرفی بدون اینکه با اکسیدان مخلوط شود روی موها زده و بعد رنگ انتخابی را روی همان رنگ قبلی مصرف میکنیم

6- رنساژ : یعنی سایه انداختن یا رفله دادن توسط یک رنگ روشن یا فانتزی روی موهایی که دکلره شده و نمدار است

7- حمام رنگ : برای گرفتن رفله های مزاحم از روی مو 

رنگ مورد نظر با 3 برابر اکسیدان نمره 1 مخلوط میکنیم و به مدت 5 دقیقه موها را در سرشور ماساژ داده و بعد ابکشی میکنیم سپس رنگ اصلی را کار میکنیم این عمل باعث بالا رفتن کیفیت کار میشود.

ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺭﻧﮓ‌ ﻣﻮ

 انواع رنگ مو

ﺭﻧﮓ ﻫﺎﯼ ﮔﯿﺎﻫﯽ: ﻣﺜﻞ ﺣﻨﺎ

ﺭﻧﮓ ﻫﺎﯼ ﻓﻠﺰﯼ: ﺍﮐﺜﺮ ﺭﻧﮓ ﻣﻮﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻗﺎﯾﺎﻥ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ، ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﺍﺳﺖ. ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﺭﻧﮓ، ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺭﻧﮓ ﻣﻮ ﺑﺗﺪﺭﯾﺞ ﺭﺥ ﻣﯽ‌ﺩﻫﺪ، ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﭼﻨﺪ ﻣﺮﺗﺒﻪ ﺑﺎﯾﺪ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﺷﻮﻧﺪ.

 

ﺭﻧﮓ ﻫﺎﯼ مصنوعی ﮐﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺳﻪ ﺩﺳﺘﻪ ﺗﻘﺴﯿﻢ ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ:

ﺭﻧﮓ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﻣﻮﻗﺘﯽ: ﺭﻧﮓ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﻣﻮﻗﺖ ﺭﻭﯼ ﺳﺎﻗﻪ ﻣﻮﻫﺎ ﺭﺍ ﻣﯽ‌ﭘﻮﺷﺎﻧﻨﺪ. ﺫﺭﺍﺕ ﺭﻧﮓ ﺑﺰﺭﮒ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﻧﻤﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﺳﺎﻗﻪ ﻧﻔﻮﺫ ﮐﻨﻨﺪ . ﺑﺎ ۱-۲ ﺑﺎﺭ ﺷﺎﻣﭙﻮ ﺯﺩﻥ ﺑﻪ ﻣﻮﻫﺎ، ﭘﺎﮎ‌ﺷﺪﻩ ﻭ ﺍﺛﺮﺷﺎﻥ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﻣﯽ‌ﺩﻫﻨﺪ.

ﺭﻧﮓ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﻧﯿﻤﻪ ﭘﺎﯾﺪﺍﺭ: ﺫﺭﺍﺕ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﺭﻧﮓ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﻣﺘﻮﺳﻂ ﺩﺍﺭﻧﺪ. ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ۶-۱۰ﺑﺎﺭ ﺷﺎﻣﭙﻮ ﺯﺩﻥ ﺍﺛﺮ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﻣﯽ‌ﺩﻫﻨﺪ.

ﺭﻧﮓ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﭘﺎﯾﺪﺍﺭ ﺑﻪ ﺍﮐﺴﯿﺪﺍﻥ ﺍﺣﺘﯿﺎﺝ ﺩﺍﺭﻧﺪ. ﻫﻤﯿﻦ ﺍﻣﺮ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺳﺎﯾﺮ ﺭﻧﮓ‌ﻫﺎ ﺁﺳﯿﺐ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﺑﻪ ﻣﻮ ﺑﺮﺳﺎﻧﻨﺪ. ﺍﯾﻦ ﺭﻧﮓ ﻫﺎ ﺣﺎﻭﯼ ﭘﺎﺭﺍﻓﻨﯿﻠﻦ ﺩﯾﺎﻣﯿﻦ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ۱۰% ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﻨﺪﮔﺎﻥ ﺑﺎﻋﺚ ﺁﻟﺮﮊﯼ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ. ﺫﺭﺍﺕ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﺭﻧﮓ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﻭﺍﮐﻨﺶ ﺑﺎ ﺍﮐﺴﯿﺪﺍﻥ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﮐﻮﭼﮑﯽ ﭘﯿﺪﺍ ﻣﯽ‌ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺭﺍﺣﺖ ﺑﻪ ﺳﺎﻗﻪ ﻣﻮ ﻧﻔﻮﺫ ﻣﯽ‌ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﻧﻔﻮﺫ ﺑﻪ ﺳﺎﻗﻪ ﻣﻮ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺑﻪ ﻣﻮﻟﮑﻮﻝ‌ﻫﺎﯼ ﺑﺰﺭﮔﯽ ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ ﮐﻪ ﻧﻤﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﺭﺍﺣﺘﯽ ﺍﺯ ﺳﺎﻗﻪ ﺧﺎﺭﺝ ﺷﻮﻧﺪ.ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﺭﻧﮓ ﻣﻮ ﺗﺎ ﭼﻨﺪ ﻣﺎﻩ ﺑﺎﻗﯽ ﻣﯽ‌ﻣﺎﻧﺪ. ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﺁﺳﯿﺐ‌ﺯﺍ ﺑﻮﺩﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻮ ﺣﺪﺍﻗﻞ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺑﯿﻦ ﺭﻧﮓ ﺯﺩﻥ‌ﻫﺎ ﺑﺎﯾﺪ ۳ ﻫﻔﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ.

  

ﺭﻧﮓ ﻣﻮ ﺩﺍﺋﻤﯽ یا پایدار:

ﺍﯾﻦ ﺭﻭﺯﻫﺎ ﺭﻧﮓ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﺩﺍﺋﻤﯽ ﺑﻪ ﻃﻮﺭ ﮔﺴﺘﺮﺩﻩ ﺩﺭ ﺳﺮﺗﺎﺳﺮ ﺩﻧﯿﺎ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽ‌ﮔﯿﺮﻧﺪ. ﺍﮔﺮ ﻗﺼﺪ ﺩﺍﺭﯾﺪ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺩﺍﺋﻢ ﺑﻪ ﯾﮏ ﺭﻧﮓ ﺩﺭ ﺑﯿﺎﻭﺭﯾﺪ، ﻣﺴﻠﻤﺎً ﺑﻪ ﺳﺮﺍﻍ ﺍﯾﻦ ﺭﻧﮓ‌ﻫﺎ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺭﻓﺖ. ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﺎ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺭﻧﮓ‌ﻫﺎﯼ ﺩﺍﺋﻤﯽ ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺁﻥ ﺭﻧﮓ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺭﻧﮓ‌ﻫﺎﯼ ﻣﻮﻗﺘﯽ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﮐﻨﯿﺪ. ﺍﮔﺮ ﻣﻄﻤﺌﻦ ﺷﺪﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺭﻧﮓ ﺑﺎ ﺻﻮﺭﺕ ﻭ ﭼﻬﺮﻩ ﺷﻤﺎ ﺗﻨﺎﺳﺐ ﺩﺍﺭﺩ، ﺍﺯ ﺭﻧﮓ ﻣﻮﯼ ﺩﺍﺋﻤﯽ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ.

 

ﺑﺮﺧﯽ ﺍﺯ افراد ﻭﻗﺘﯽ ﻫﻮﺱ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﯾﮏ ﺭﻧﮓ ﺧﺎﺹ ﺑﻪ ﺳﺮﺷﺎﻥ ﻣﯽ‌ﺯﻧﺪ، ﺍﻗﺪﺍﻡ ﺑﻪ ﺭﻧﮓ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﻮﻫﺎ ﻣﯽ‌ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﺗﻤﺎﻡ ﮐﺎﺭ، ﺍﺯ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺁﻥ ﺭﺍﺿﯽ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﭘﺸﯿﻤﺎﻥ ﻣﯽ‌ﺷﻮﻧﺪ ﻭ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎ ﺭﻧﮓ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﻣﯽ‌ﺩﻫﻨﺪ. ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﺑﻪ ﮐﺮﺍﺗﯿﻦ ﻣﻮﻫﺎ ﺁﺳﯿﺐ ﻣﯽ‌ﺭﺳﺎﻧﺪ. ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺭﻧﮓ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﻮﻫﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﺷﺎﻣﭙﻮﻫﺎﯾﯽ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﺍﺳﯿﺪ ﻣﺘﻌﺎﺩﻝ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺗﺎ ﺑﻪ ﭘﻮﺳﺖ ﺳﺮ ﺁﺳﯿﺒﯽ ﻧﺮﺳﺪ ﻭ ﻣﻮﻫﺎ ﺩﭼﺎﺭ ﺧﺸﮑﯽ ﺯﯾﺎﺩ ﻧﺸﻮﻧﺪ.

 

 

ﺗﺄﺛﯿﺮﺍﺕ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺭﻧﮓ ﻣﻮ ﺩﺍﺋﻤﯽ

ﮔﺎﻫﯽ ﺍﻭﻗﺎﺕ ﺑﺮﺧﯽ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ‌ﻫﺎ ﺑﻪ ﺭﻧﮓ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﺩﺍﺋﻤﯽ ﺁﺳﯿﺐ‌ﻫﺎﯾﯽ ﻫﻤﭽﻮﻥ ﺧﺎﺭﺵ ﺷﺪﯾﺪ ﭘﻮﺳﺖ ﺳﺮ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺩﺍﺭﻧﺪ. ﺑﺎ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺍﺯ ﺧﺸﮑﯽ ﻣﻮﻫﺎ ﻭ ﺭﯾﺰﺵ ﺁﻧﻬﺎ ﺟﻠﻮﮔﯿﺮﯼ ﮐﻨﯿﺪ. ﻣﻮ، ﺍﺯ ﮐﺮﺍﺗﯿﻦ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ.

 

 آموزش آرایشگری مردانه

ﻧﮑﺎﺕ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻪ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺭﻧﮓ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﻮ

 

ﭼﻨﺪ ﻧﮑﺘﻪ ﺭﺍ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺭﻧﮓ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﺩﺍﺋﻤﯽ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺑﺴﭙﺎﺭﯾﺪ:

ﺍﺯ ﺭﻧﮓ ﻣﻮﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺧﯿﻠﯽ ﺯﯾﺎﺩ ﺧﺎﮐﺴﺘﺮﯼ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺭﻧﮓ ﭘﻮﺳﺖ ﺷﻤﺎ ﺗﻨﺎﺳﺒﯽ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ، ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻧﮑﻨﯿﺪ. ﺭﻧﮓ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﻃﻼﯾﯽ ﻧﯿﺰ ﺑﺎ ﻫﺮ ﭼﻬﺮﻩ‌ﺍﯼ ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺑﺎﯾﺪ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﻧﯿﺰ ﺩﻗﺖ ﮐﻨﯿﺪ. ﻫﻤﯿﺸﻪ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺭﻧﮓ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﻮﻫﺎ ﺍﺯ ﻧﺮﻡ‌ﮐﻨﻨﺪﻩ ﻣﻮﯼ ﺳﺮ ﮐﻪ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﻣﻮﻫﺎﯼ‌ﺗﺎﻥ ﺍﺳﺖ، ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﯿﺪ. ﺑﻪ ﺩﺭﺧﺸﻨﺪﮔﯽ ﻣﻮﻫﺎ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺭﻧﮓ ﮐﺮﺩﻥ ﺁﻧﻬﺎ ﮐﻤﮏ ﻣﯽ‌ﮐﻨﺪ. ﺳﻌﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﺧﯿﻠﯽ ﺧﻼﻕ ﻧﺒﺎﺷﯿﺪ. ﻫﺮ ﭼﻪ ﺭﻧﮓ‌ﻫﺎﯼ ﻣﺘﻨﻮﻉ‌ﺗﺮ ﺭﺍ ﺗﺮﮐﯿﺐ ﮐﻨﯿﺪ ﻭ ﺑﻪ ﻣﻮﻫﺎﯼ‌ﺗﺎﻥ ﺑﺰﻧﯿﺪ، ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﻪ ﻣﻮﻫﺎﯼ‌ﺗﺎﻥ ﺁﺳﯿﺐ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ﺭﺳﺎﻧﺪ. ﺍﺯ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺭﻧﮓ ﻣﻮ ﺑﻪ ﺭﯾﺸﻪ‌ﻫﺎﯼ ﻣﻮ ﺧﻮﺩﺩﺍﺭﯼ ﮐﻨﯿﺪ؛ ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﻮﻫﺎ ﺁﺳﯿﺐ ﻣﯽ‌ﺭﺳﺎﻧﺪ.

 

ﺭﻧﮓ‌ﻫﺎﯾﯽ ﺭﺍ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺭﻧﮓ ﺍﺻﻠﯽ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﺗﻨﺎﺳﺐ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺭﻧﮓ ﮐﺮﺩﻥ ﺑﺎ ﮐﺮﻡ ﺳﻄﺢ ﭘﻮﺳﺖ ﮔﺮﺩﻥ، ﺍﻃﺮﺍﻑ ﮔﻮﺵ‌ﻫﺎ ﻭ ﭘﯿﺸﺎﻧﯽ ﺭﺍ ﺑﭙﻮﺷﺎﻧﯿﺪ ﺗﺎ ﺩﭼﺎﺭ ﺑﺮﺧﯽ ﺣﺴﺎﺳﯿﺖ‌ﻫﺎﯼ ﭘﻮﺳﺘﯽ ﻧﺸﻮﯾﺪ. ﻣﻬﻢ‌ﺗﺮﯾﻦ ﻣﺰﯾﺖ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺭﻧﮓ‌ﻫﺎﯼ ﺩﺍﺋﻤﯽ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺍﺛﺮ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺪﺕ ﺯﻣﺎﻥ ﻃﻮﻻﻧﯽ ﺭﻭﯼ ﻣﻮﻫﺎ ﺣﻔﻆ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ ﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﻮﺷﺎﻧﺪﻥ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﺳﻔﯿﺪ ﺳﺮ ﻣﻨﺎﺳﺒﻨﺪ، ﺍﻣﺎ ﺑﻪ ﻫﺮ ﺣﺎﻝ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺑﺎﯾﺪ ﻣﻌﺎﯾﺐ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﺭﻧﮓ‌ﻫﺎﯼ ﺩﺍﺋﻤﯽ ﺭﺍ ﻧﯿﺰ ﺑﺪﺍﻧﯿﺪ.

 

ﻣﺜﻼً ﺑﺎﯾﺪ ﻣﺮﺗﺒﺎً ﺭﯾﺸﻪ ﻣﻮﻫﺎ ﺭﺍ ﺭﻧﮓ ﮐﺮﺩ؛ ﺯﯾﺮﺍ ﻣﻮﻫﺎ ﺩﺍﺋﻤﺎً ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺭﺷﺪ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻣﮑﺮﺭ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺭﻧﮓ‌ﻫﺎ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﻣﻮﺍﺩ ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ ﺗﻨﺪ ﻭ ﺗﯿﺰ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺩﺭ ﺁﻧﻬﺎ ﺑﺎ ﮔﺬﺷﺖ ﺯﻣﺎﻥ ﺑﻪ ﻣﻮﻫﺎ ﺁﺳﯿﺐ ﻣﯽ‌ﺭﺳﺎﻧﺪ. ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﺗﻤﺎﯾﻞ ﺑﻪ ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ، ﺣﺘﻤﺎً ﺑﻪ ﻧﮑﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺷﺪ ﺗﻮﺟﻪ ﮐﻨﯿﺪ ﺗﺎ ﺳﻼﻣﺖ ﻣﻮﻫﺎﯼ‌ﺗﺎﻥ ﺍﺯ ﺑﯿﻦ ﻧﺮﻭﺩ. ﻣﻌﻤﻮﻻً ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﺍﺯ ﻧﺮﻡ‌ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﻮﺍﺭﺩ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺭﻧﮓ ﮐﺮﺩﻥ ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ‌ﺷﻮﺩ.

 

آموزش رنگ کردن مو :

ﺍین تکنیک در دوره درجه یک آرایشگری مردانه در دوره درجه یک آرایشگری مردانه آموزش داده می‌شود و شما بعد از گذراندن این دوره کاملا به مقوله رنگ کردن مو و تمام آیتم های مربوط به آن آشنا می‌شوید. در پایان این دوره یک آزمون توسط سازمان فنی و حرفه ای برگزار می ‌گردد که با قبولی در آن مدرک بین المللی دوره آرایشگری مردانه درجه 1 که تکمیل کننده دوره آرایشگری مردانه درجه 2 است به شما اعطا میگردد.